Foto: (c) Pixabay.com

Lai kvalitatīvi sagatavotos doktorantūras mācību centru izveidei un uzsāktu praktiskas aktivitātes, Erasmus+ projekta MODEST starptautiskā komanda Latvijas Universitātes virsvadībā aicina interesentus apmeklēt divus tīmekļseminārus. Tajos ar pieredzi dalīsies Apvienotās Karalistes un Somijas universitāšu profesori, kas ikdienā veic šo darbu.

Tīmekļsemināros tiks spriests par tādām aktuālām tēmām kā nepieciešamība īpašu doktorantūras mācību centru izveidei; doktorantūras mācību centru ietekme uz doktorantūras studijām; doktorantūras studiju programmu turpmākā attīstība un pilnveide pēc doktorantūras mācību centru izveides, tostarp, lēmumu pieņemšana, programmu apstiprināšana, programmu (moduļu) efektivitātes novērtējums, mijiedarbība ar iekšējiem un ārējiem studiju un pētniecības partneriem, multidisciplinaritātes nodrošināšana utt.; nepieciešamās doktorantūras studiju kandidātu zināšanas un prasmes, kuri vēlas studēt šādā centrā; centra administratīvā vadība un mijiedarbība ar akadēmiskajiem un ārējiem sadarbības partneriem; tīklojuma veidošana un informācijas savstarpēja apmaiņa starp doktorantūras mācību centriem un tradicionālām doktora studiju programām ārpus šādiem centriem.

Par Apvienotās Karalistes pieredzi doktorantūras centru izveidē stāstīs Mančestras Universitātes profesore Irina Grigorjeva tīmekļseminārā, kas norisināsies pirmdien, 25. janvārī, plkst. 16.00 pēc Latvijas laika. Dalībai seminārā nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot pieteikuma veidlapu tiešsaistē: https://bit.ly/3iwwtvW. Savukārt 4. februārī plkst. 10.00 pēc Latvijas laika būs iespējams uzzināt EIT digitālā Helsinku doktorantūras centra pieredzi, par kuru stāstīs centra darbinieks Helsinku Universitātes profesors Timo Sorsa. Dalībai seminārā nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, tas paveicams aizpildot pieteikuma veidlapu tiešsaistē: https://bit.ly/39UyIFs.

Līdz ar jauna doktorantūras modeļa ieviešanas iecerēm Latvijā, kas paredz būtiski uzlabot doktorantūras studiju kvalitāti un ieviest arī jaunu šī studiju posma finansēšanas kārtību, nodrošinot doktorantiem konkurētspējīgu atalgojumu studiju laikā, kā arī noteikt vienotu promocijas kārtību, pašreiz Latvijas Universitātē jau ir uzsākts darbs pie jaunā doktorantūras modeļa izstrādes.

MODEST ir Erasmus+ projekts “Modernization of Doctoral Education in Science and Improvement of Teaching Methodologies (MODEST)”, kas tiek īstenots kā daļa no Latvijas Universitātes Studiju attīstības un pārvaldības pilnveides programmas un ir vērsts uz doktorantūras studiju modernizāciju projekta partnervalstīs.

Plašāk: https://www.emodest.eu.

Dalīties

Saistītais saturs

Doktorantus un jaunos zinātniekus aicina uz zinātnisko publikāciju koprakstīšanas sesijām
07.01.2022.

Doktorantus un jaunos zinātniekus aicina uz zinātnisko publikāciju koprakstīšanas sesijām

Latvijas Universitāte uzsāk īstenot projektu doktorantūras kapacitātes stiprināšanai
31.08.2021.

Latvijas Universitāte uzsāk īstenot projektu doktorantūras kapacitātes stiprināšanai

Notikusi pirmā MODEST doktorantūras studentu tīklošanās sanāksme
07.07.2020.

Notikusi pirmā MODEST doktorantūras studentu tīklošanās sanāksme

Projekta MODEST vebinārā izzina doktorantūras mācību programmu attīstību
15.04.2020.

Projekta MODEST vebinārā izzina doktorantūras mācību programmu attīstību