Foto: (c) Pixabay.com

Lai izzinātu labo praksi un tipiskākās kļūdas pētījumu komercializācijā, Erasmus+ projekta MODEST starptautiskā komanda Latvijas Universitātes virsvadībā aicina interesentus piedalīties tīmekļseminārā “Zinātnes pētījumu komercializācija”.

Zināšanas un tehnoloģijas pēdējās desmitgadēs ir kļuvušas par vissvarīgākajiem resursiem mūsdienu ekonomikā. Rezultātā universitātēm kā zināšanu un tehnoloģiju ražotājām ir galvenā loma šajā jaunajā ekonomikas sistēmā. Lai gūtu vai saglabātu šos tehnoloģiskos sasniegumus, universitātes pētījumu komercializācija ir vissvarīgākais zināšanu nodošanas kanāls no akadēmiskās pasaules prakses.

Tīmekļseminārs par pētījumu komercializāciju notiks otrdien, 25. maijā, no plkst. 17.00 līdz plkst. 18.00 ZOOM platformā. Tīmekļseminārā soli pa solim tiks skatīta virzība uz komercializāciju, kā arī svarīgas tīmekļa semināra tēmas būs komercializācijas pētījumu pārskats, labā prakse un arī universitāšu izplatītākās kļūdas.

Lektors ir Reinis Lasmanis, kurš savulaik strādāja par Zinātnes komercializācijas nodaļas vadītāju Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā un kuram ir ievērojama pieredze zinātnes komercializācijā. Viņš ir vērtējis vairāk nekā 100 startapu un publisko pētniecības iestāžu zinātniskās biznesa idejas. Reinis ir arī vieslektors Rīgas Tehniskajā universitātē, kur viņš pasniedz kursu “Startup Development” Latvijas un ārvalstu studentiem.

Tīmekļseminārs ir paredzēts zinātniekiem, doktorantiem un zinātnisko institūtu administratīvajiem darbiniekiem, kā arī universitāšu pārstāvjiem, kurus interesē zinātnes komercializācija.

Reģistrēšanās tīmekļsemināram: https://bit.ly/3uzf6zM.

MODEST ir Erasmus+ projekts “Modernization of Doctoral Education in Science and Improvement of Teaching Methodologies (MODEST)”, kas tiek īstenots kā daļa no Latvijas Universitātes Studiju attīstības un pārvaldības pilnveides programmas un ir vērsts uz doktorantūras studiju modernizāciju projekta partnervalstīs.

Plašāk: https://www.emodest.eu.

 

Dalīties

Saistītais saturs

Notiks tīmekļseminārs par domāšanas modeļiem doktorantūras studentiem
13.04.2021.

Notiks tīmekļseminārs par domāšanas modeļiem doktorantūras studentiem

Aicina piedalīties tīmekļseminārā par pētījumu metodiku
16.03.2021.

Aicina piedalīties tīmekļseminārā par pētījumu metodiku