Foto: (c) Pixabay.com

Latvijas Universitātes (LU) doktoranti un jaunie zinātnieki, otrdien, 12. aprīlī un 26. aprīlī, no plkst. 9.00 līdz plkst. 11.00 ir aicināti piedalīties Koprakstīšanas sesijā, lai vienlaicīgi strādātu pie savām zinātniskajām publikācijām tiešsaistē.

Koprakstīšanas sesija ir tiešsaistes tikšanās doktorantiem un jaunajiem zinātniekiem divu stundu garumā. Sesijas sākumā iecerēts, ka katrs dalībnieks izvirza sev mērķi, ko ir iecerējis paveikt savas zinātniskās publikācijas sagatavošanas procesā konkrētās tikšanās laikā. Turpinājumā notiek divi rakstīšanas cēlieni, katrs 45 minūšu garumā, ar īsu piecminūti atslodzei. Sesijas noslēgumā tās dalībnieki dalīsies viens ar otru paveiktajā un tālākajos zinātniskās publikācijas sagatavošanas soļos. Iecerēts, ka Koprakstīšanas sesijas norisināsies divas reizes mēnesī, otrdienu rītos.

"Latvijas Universitātes doktorantūras koprakstīšanas sesijas ļauj saplānot savus nepieciešamos akadēmiskos darbus, kā arī piespiež ielikt šo laiku savā aizņemtajā darba kalendārā. Doktorantam vajadzētu regulāri veltīt pietiekoši daudz laika savam pētniecības procesam, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir, un bieži ir grūti piespiesties un atrast laiku pētniecībai. Tad nu šīs sesijas liek saplānot darbus un būt gatavam, lai kopā ar citiem kolēģiem būtu radošajā pētniecības procesā plānotās divas stundas. Un kaut arī mūsu pētniecības jomas ir ļoti atšķirīgas, tas, ka ir citi kolēģi, kuri ir līdzīgā procesā, palīdz virzīt savu darbu uz priekšu," spriež Koprakstīšanas sesiju dalībniece Kristīna Ēce no LU Teoloģijas fakultātes. 

Sesijā ir aicināts piedalīties ikviens Latvijas Universitātes doktorants vai jaunais zinātnieks neatkarīgi no pārstāvētās zinātņu nozares. Lai piedalītos Koprakstīšanas sesijā un saņemtu tiešsaistes tikšanās saiti, interesenti ir aicināti pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu: https://ej.uz/KS1701.  

Iniciatīva ir daļa no jaunā doktorantūras modeļa izveides un ieviešanas Latvijas Universitātē. Pašlaik turpinās arī darbs pie LU Doktorantūras skolas izveides un jaunā doktorantūras modeļa ieviešanas.

Dalīties

Saistītais saturs

Doktoranti ir aicināti pievienoties starptautiskam ilgtspējas pētnieku tīklam
15.02.2022.

Doktoranti ir aicināti pievienoties starptautiskam ilgtspējas pētnieku tīklam

Doktorantus un jaunos zinātniekus aicina uz zinātnisko publikāciju koprakstīšanas sesijām
07.01.2022.

Doktorantus un jaunos zinātniekus aicina uz zinātnisko publikāciju koprakstīšanas sesijām