Foto: (c) Pixabay.com

Lai rosinātu Latvijas Universitātes (LU) studentus, darbiniekus un pētniekus pievērsties zaļākam dzīvesveidam, ceturtdien, 17. februārī, Latvijas Universitātē notiks silto Džemperu diena un informatīvais pasākums “Zaļais starpbrīdis”.

Ierasti 17. februāris Eiropā Ekoskolu tīklā ir Silto džemperu diena, lai pievērstu uzmanību energoresursu patēriņam, samazinot ēkās apkuri, tā vietā aicinot uzvilkt siltāku džemperi. Latvijas Universitāte šogad pirmo reizi piedalās šai iniciatīvā un ir iecerēts samazināt apkuri par 1.5-2°C (atkarībā no laikapstākļiem) Latvijas Universitātes apsaimniekotajās ēkās: Aspazijas bulvārī 5, Visvalža ielā 4a, Lauvas ielā 4, Imantas 7 līnijā 1, Jelgavas ielā 1 un Jelgavas ielā 3. Gan studenti, gan darbinieki šai dienā ir aicināti uzvilkt siltāku džemperi un iedvesmot arī citus, daloties ar savu stāstu sociālos tīklos, pievienojot tēmturi #UzvelcDžemperi. Akcijā ikviens aicināts piedalīties arī attālināti, iespēju robežās samazinot apkuri arī savā mājvietā.

Pēcpusdienā, no plkst. 15.00 līdz plkst. 15.45 tiešsaistē norisināsies tematiska domapmaiņa “Zaļais starpbrīdis – ceļā uz zaļo universitāti”. Tās laikā Latvijas Universitātes profesors Māris Kļaviņš iepazīstinās ar LU Ilgtspējīgas attīstības stratēģiju, Evita Sproģe un Reinis Rotkalis stāstīs par ceļu uz Zaļo universitāti un par LU Akadēmiskā centra ilgtspējas jautājumiem un energoefektivitāti, savukārt LU Ekopadomes vadītāja Gunta Kalvāne vēstīs par LU Ekopadomes darbību, rīcības plānu un iesaistes veidiem. Pasākumā ikviens dalībnieks tiks aicināts virtuāli dalīties savā redzējumā par pirmajiem, mazajiem paveicamajiem soļiem zaļākas universitātes vārdā.

LU Zaļais starpbrīdis ir LU Ekopadomes īstenota aktivitāte, kuras norise ir iecerēta katra mēneša trešajā ceturtdienā. Nākamā tematiskā diena ir plānota par “Erasmus” studentu pieredzi par ilgtspējīgiem risinājumiem Eiropas universitātēs.

Ekopadome ir LU Studentu padomes, LU Studiju attīstības un pārvaldības pilnveides programmas un LU Akadēmiskā centra attīstības programmas kopīga iniciatīva.

Dalīties

Saistītais saturs

LU Botāniskajā dārzā aizvadīta Zaļā Pavasara talka
03.05.2022.

LU Botāniskajā dārzā aizvadīta Zaļā Pavasara talka

Latvijas Universitātē darbu sāk jaunizveidotā Ekopadome
04.11.2021.

Latvijas Universitātē darbu sāk jaunizveidotā Ekopadome

Uzstādīti desmit jauni atkritumu šķirošanas punkti
01.09.2020.

Uzstādīti desmit jauni atkritumu šķirošanas punkti